با کمترين هزينه صاحب وب سايت شويد
از هر دری سخنی

از هر دری سخنی
لینک های مفید
به گزارش افکارنیوز، محمود اسکندری نسبˈ روز دوشنبه افزود: این معدن با ذخیره اولیه ۱۸۴ کیلوگرم در منطقه زهمکان فاریاب در جنوب کرمان واقع است.

وی گفت: حدود ۱۵ سال قبل این معدن طلا به مرحله اکتشاف رسیده است.

او افزود: در گذشته برای این معدن ۱۰ سال پروانه بهره برداری صادر شد اما فعالیت خاصی انجام نشده بود لذا با پیگیریهای صورت گرفته و با مشارکت یک شرکت هلدینگ مرحله بهره برداری از آن آغاز شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: اکتشافات تکمیلی معدن طلای زهمکان در دست انجام است و در مطالعات اولیه ذخیره آن ۱۸۴ کیلوگرم طلای خالص اعلام شده و پیش بینی می شود با ادامه اکتشافات میزان ذخیره به چندین برابر موجود افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: ۱۰ نفر در این معدن بطور مستقیم مشغول کار هستند و در صورت ادامه اکتشافات و بهره برداری زمینه اشغال ۱۰۰ نفر فراهم می شود.

او قدمت معدن زهمکان فاریاب را بر اساس شواهد سه هزار سال اعلام و بیان کرد: سه هزار سال قبل بر اساس شواهد از جمله یک تونل که قدمت باستانی دارد کار این معدن شروع شده و حتی بقایای آسیابی که با آن طلا را استخراج می کردند هم اکنون وجود دارد.

اسکندری نسب از همکاری مردم نیز در زمینه بهره برداری از معدن طلای زهمکان فاریاب تشکر کرد و گفت: اگر مردم در همه زمینه ها واقع بینانه نگاه کنند رشد و توسعه آن منطقه به نفع عمومی رقم خواهد خورد.

معادن متنوع و غنی از قابلیتهای اقتصادی جنوب استان کرمان در کنار تولید انواع محصولات کشاورزی است.

فاریاب در فاصله ۳۳۰ کیلومتری جنوب کرمان قرار دارد.

منبع:afkarnews.irتگ هاي مرتبط با اين مطلب : آغاز,بهره,برداری,از,معدن,طلا,در,کرمان, ,
ارسال توسط gardoon | دسته:| امتیاز : 0 | 1 2 3 4 5 6gardoon


0

درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
لینک های مفید
افراد آنلاین : 1
بازدید امروز : 36
بازدید دیروز : 44
هفته گذشته : 184
ماه گذشته : 3798
سال گذشته : 19906
کل بازدید : 785078
کل مطالب :4194
نظرات : 11
پیج رانک :
گوگل :
امکانات سایت